• Wycieczka do PGO

27.09.2022

26 września dzieci z oddziału 0b oraz uczniowie z klasy Ib wzięli udział w wycieczce do PGO Kobierniki - Przedsiębiorstwo Gospodarowania Odpadami. Nasi uczniowie jako pierwsi mieli możliwość zobaczyć ściężkę edukacyjną, która powstała właśnie na terenie zakładu PGO. Podczas wycieczki uczniowie dowiedzieli się bardzo ciekawych informacji, m.in. co to recykling, jak przygotowywać przedmioty do ponownego użytku, jak odpowiednio segregować odpady. Podczas tej ciekawej lekcji uczniom towarzyszył Lew Honorek, który zadawał ciekawe pytania i rozmawiał z uczestnikami wycieczki. Po zwiedzaniu ścieżki edukacyjnej uczniowie mieli możliwość uczestniczyć w warsztatach ekologicznych podczas których malowali doniczki , w których następnie umieszczali nasionka roślin.

• EDJ 2022

20.09.2022

Regulamin obchodów Dni Języków Obcych

w Szkole Podstawowej im. Ojca Świętego Jana Pawła II w Słubicach

1.Dzień Języków Obcych odbędzie się na przełomie września i października  start 26 września zakończenie 3 października. Ma charakter edukacyjny i jest zbiorem kilku konkursów i zadań związanych z promocją języków obcych dla klas Szkoły Podstawowej im. Ojca Świętego Jana Pawła II w Słubicach.

2. Cele Dnia Języków Obcych:

· umożliwienie młodzieży prezentacji swoich umiejętności językowych, wiedzy i talentów;

· zwiększenie zainteresowania uczeniem się i nauczaniem języków obcych;

· kształtowanie umiejętności przełamywania barier w kontaktach międzyludzkich;

3. Imprezy w ramach Dnia Języków Obcych:

a) Trzy grupy uczniów klas 7, 8, pójdą do uczniów klas 1-3, by odczytać fragmenty bajek w języku angielskim. Młodsi uczniowie mają za zadanie odgadnąć tytuły bajek. Chętne osoby zapraszam do nauczycieli uczących języków obcych.

b) Quiz Wiedzy - dla klas IV-VIII w klasach wordwall /kahoot

c) Konkurs filmowy - uczniowie  klas  V-VIII mogą nakręcić krótkie 3-minutowe filmy pod tytułem „Dlaczego warto uczyć się języków obcych?”- nagrania dostarczamy do nauczyciela języka obcego.

d)wykonanie prac plastyczno-technicznych [format pracy dowolny]- każda z prac powinna być podpisana na odwrocie imieniem i nazwiskiem autora wraz z podaniem jego klasy. Obok tych danych, na odwrocie pracy, należy umieścić również tytuł pracy.

Postanowienia końcowe:

1. Regulamin konkursu dostępny jest na stronie internetowej szkoły oraz na II piętrze  w sektorze A i B .
            2.  Przewidziane są nagrody w postaci  pochwały, pozytywnej oceny -zarówno z języka obcego jak i z plastyki oraz wyróżnienia.

Regulamin opracowany w składzie:

1.mgr Eliza Milczarska

2.mgr Izabela Kozłowska

3.mgr Agnieszka Rogowiecka

4.mgr Anna Winnicka

• Lekcja biblioteczna w klasie VIb

20.09.2022

Klasa VIb uczestniczyła w lekcji bibliotecznej  "Z lekturą szkolną na wesoło". Pani Sylwia Witkowska zachęciła uczniów do wypożyczania i czytania książek. Uczniowie wzięli również udział w teleturnieju dotyczącym wiedzy o lekturach szkolnych.