•           Gimnastyka korekcyjno-kompensacyjna

mgr Iwona Krzewicka

Zajęcia odbywają się z uczniami z niepełnosprawnością sprzężona i ruchową. Zajęcia prowadzone są w formie indywidualizacji metod i form pracy adekwatnie do możliwości ucznia.

CEL GŁÓWNY

Wytworzenie u uczniów nawyku utrzymania prawidłowej postawy i umiejętnie stosowanie go w życiu codziennym.

CELE EDUKACYJNE

1.      Uświadomienie uczniom ich deficytów i konsekwencji wynikających z ich pogłębiania.

2.      Motywowanie uczniów do uczestnictwa w zajęciach oraz troski o własną sylwetkę w Zycku codziennym.

3.      Kształtowanie prawidłowych nawyków higienicznych w środowisku szkolnym.

4.      Poznanie prawidłowej sylwetki i kształtowanie nawyku utrzymania prawidłowej postawy ciała.

5.      Utrwalenie nawyku przyjmowania prawidłowej postawy podczas ćwiczeń.

6.      Rozciąganie mięśni przykurczonych.

7.      Wzmacnianie osłabionych partii mięśniowych.

8.      Utrwalanie nawyku prawidłowego oddychania.

9.      Skorygowanie istniejących zaburzeń postawy ciała i próba doprowadzenia do stanu prawidłowego.

10.  Przeciwdziałanie utrwalaniu i pogłębianiu zaburzeń – niedopuszczenie do pogłębiania wad postawy.

11.  Utrzymanie sprawności fizycznej na poziomie uznawanym za prawidłowy.