• Uwaga Ósmoklasiści !

14.05.2024

Rekrutacja na rok szkolny 2024/2025 do klas I szkół ponadpodstawowych w Płocku  będzie wspierana przez system elektroniczny i rozpocznie się

15 maja 2024 r.

(zgodnie z terminami ustalonymi przez Mazowieckiego Kuratora Oświaty)

Kandydaci – uczniowie klas VIII szkół podstawowych – będą posługiwać się indywidualnymi kontami naborowymi, poprzez stronę rekrutacyjną dostępną pod adresem:

Od 15 maja 2024 r., niezależnie od szkoły podstawowej, do której uczęszczają, samodzielnie rejestrują się przez wybór opcji Wypełnij nowy wniosek. Na podstawie numeru PESEL i wpisanego na pierwszej stronie formularza hasła, system automatycznie założy konto kandydata. Numer PESEL i utworzone hasło posłużą do logowania.

Drodzy Ósmoklasiści!

Spróbujcie ocenić swoje szanse, sprawdźcie jakie przedmioty są punktowane w wybranych szkołach oraz limity punktów, które obowiązywały w latach ubiegłych. W przypadku wyboru kształcenia w zawodach weźcie pod uwagę stan zdrowia oraz perspektywy pracy lub dalszej nauki.

1

Możesz wybrać maksymalnie trzy szkoły ponadpodstawowe i dowolną liczbę klas (oddziałów) w tych szkołach.

2

Ustalając kolejność wybranych przez siebie oddziałów, określasz swoją hierarchię – na pierwszym miejscu wpisz tę klasę w szkole, w której najbardziej chciałbyś się uczyć.

3

Jeśli zgromadzona przez Ciebie liczba punktów będzie niewystarczająca, znajdziesz miejsce w drugiej lub trzeciej szkole, a może w innej klasie. System będzie przydzielał Cię do klas kolejno – od klasy wybranej na liście preferencji jako pierwszej.

4

Spróbuj wstępnie przeliczyć punkty, które prawdopodobnie uzyskasz za świadectwo oraz egzamin ósmoklasisty i porównaj z punktacją w interesujących Cię klasach.

5

Jeżeli jesteś laureatem olimpiady lub konkursu, który gwarantuje Ci przyjęcie do szkoły niezależnie od innych kryteriów, nie wybieraj trzech szkół. System automatycznie przypisze Cię do szkoły pierwszej preferencji w wybranym oddziale, przydzielając 200 punktów.

Powodzenia !!!

• „Zaelektryzowani”- zasady fizyczne czy kwasy chemiczne

13.05.2024

W dniu 10 maja 2024r. uczniowie klas I-VIII mieli możliwość uczestnictwa w pokazie grupy “Zaelektryzowani” to niecodzienna lekcja, która przybliżyła tajniki fizyki i chemii w bardzo prosty i atrakcyjny sposób. Celem tego pokazu było zaprezentowanie praktycznej wiedzy z zakresu fizyki i chemii. Nie tylko reguły książkowe, ale także doświadczenia, które mogą przydać się w życiu codziennym. Prowadzący pokaz prezentował serię eksperymentów  i doświadczeń. Wśród nich znajdowały się zabawy z helem, ciekłym azotem oraz inne atrakcyjne pokazy. Zarówno młodsi, jak i starsi uczniowie aktywnie uczestniczyli w tych doświadczeniach. Dzięki pokazowi uczniowie mogli lepiej zrozumieć fundamentalne zjawiska, które kształtują świat, w którym żyjemy. Lekcja dostarczyła zarówno śmiechu, jak i sporą porcję wiedzy.

Pokazy takie jak ten pokaz grupy “Zaelektryzowani” pokazał, że nauka może być wesoła, ciekawa i pasjonująca!

• Wycieczka klas pierwszych

12.05.2024

10 maja klasy pierwsze wraz z wychowawcami i opiekunami udały się na wyciczkę do Płocka. Pierwszym jej punktem był spektakl pt. "Baśnie Andersena", a następnie zwiedzanie strażnicy PSP w Radziwiu. To był dzień pełen wrażeń.

• Otwarta lekcja muzyki

09.05.2024

Dzieci z klas Ia i Ib uczestniczyły w otwartej lekcji muzyki. Tematem przewodnim były instrumenty dęte drewniane. Spotkanie poprowadził nauczyciel muzyki Łukasz Bartosiak.

• Let's make a funny face

07.05.2024

Uczniowie klasy I a wykonali wyjątkowe portrety w ramach projektu Angielski jest fun-tastyczny.  Każdy z nich był inny. Pracę twórczą połączyliśmy z utrwaleniem poznanych części twarzy i kolorów.

• CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM

07.05.2024

Po raz kolejny wzięliśmy udział w ogólnopolskiej kampanii "Cała Polska czyta dzieciom" W tym roku razem z nami czytali: p.Sylwia Górecka i p. Anna Ostrowska z Gminnej Biblioteki Publicznej, p.Małgorzata Durma, p. Katarzyna Józwik, p. Karolina Jasińska, p. Hubert Kupniewski oraz uczniowie z Samorządu Szkolnego oraz ze Szkolnego Koła Wolontariatu. Wszystkim serdecznie dziękuję za wspólne czytanie:)

• Reading is cool !

ENGLISH READING CORNER

W ramach Ogólnopolskiego Projektu "Angielski jest fun-tastyczny" uczniowie klasy IIa stworzyli kącik książek po angielsku. Anglojęzyczne książki cieszą się dużym zainteresowaniem nie tylko wśród najmłodszych. Zachęcamy do czytania!