• „MISJA: programowanie” czas start!

Szkoła Podstawowa im. Ojca Świętego Jana Pawła II w Słubicach uczestniczy w projekcie „MISJA: programowanie” realizowanym przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego oraz Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli. Podczas cyklu szkoleń, zarówno on-line jak i stacjonarnych, wychowawcy klas 1-3 zostali przygotowani do realizacji projektu ze swoimi podopiecznymi. Nauczyli się podstaw programowania i dowiedzieli się, jak uczyć go dzieci. Dzięki włączeniu elementów programowania do pracy z uczniami, lekcje będą jeszcze ciekawsze. Uczniowie będą uczyć się poprzez zabawę i mieć przy okazji wiele radości i satysfakcji. Nauka programowania rozwija kreatywność, bo programowanie to proces twórczy, którego efektem często są własne dzieła. Programowanie pozwoli uczniom odkrywać i rozwijać uzdolnienia, a także drzemiące w nich pasje.
        Do realizacji projektu nauczyciele otrzymali wiele ciekawych narzędzi (m.in. tablety, roboty edukacyjne - photony).

Poza tym mogą liczyć na wsparcie swoich trenerów z MSCDN – p. Bogusława Ogrodowczyk i Pan Marian Kuć.

Od października rozpoczęły się pierwsze zajęcia z programowania w klasach 1-3.
        W związku z pandemią wirusa Covid-19 w chwili obecnej zajęcia odbywają się on-line. W galerii znajdują się pierwsze efekty pracy uczniów. Realizacja projektu w naszej szkole przewidziana jest do końca kwietnia 2021 roku.

Autor: Joanna Ujazda

• Dalej programujemy! Misja: programowanie

• W naszej szkole uczniowie klas I-III i ich wychowawcy z wielkim zaangażowaniem uczestniczą w projekcie "Misja: programowanie". Za nami kolejne zajęcia a wraz z nimi nowe doświadczenia i umiejętności. Pomimo trwającej pandemii i obostrzeń z nią związanych, wychowawców w realizacji projektu zdalnie wspiera trenerka  p. Bogumiła Ogrodowczyk - nauczyciel konsultant w zakresie wychowania przedszkolnego i edukacji wczesnoszkolnej w MSCDN wydział w Płocku.