• Konwersacje z języka angielskiego

"Don't be afraid to speak English"

Zajęcia konwersacyjne z języka angielskiego odbywają się na podstawie autorskiego programu zajęć "Don't be afraid to speak English". Wprowadzenie w naszej szkole tego typu zajęć podyktowane jest chęcią stworzenia uczniom możliwości nauki języka angielskiego ze szczególnym naciskiem na umiejętność sprawnego komunikowania się w tym języku. Celem zajęć między innymi jest rozwijanie u uczniów umiejętności językowych, poczucia własnej wartości oraz wiary we własne możliwości. Bardzo ważne jest również rozwijanie postawy otwartości, ciekawości i tolerancji wobec innych kultur.

I półrocze 2019/2020

Uczniowie klasy Va i VIb na zajęciach między innymi poznali znaki fonetyczne i ćwiczyli ich wymowę, opisywali wygląd zewnętrzny ludzi oraz odtwarzali różne scenki np. w sklepie czy restauracji.

Klasa Va

Scenki w restauracji w wykonaniu klasy Va

Klasa VI b

A teraz scenki w sklepie w wykonaniu klasy VIb