Święto Niepodległości

7 listopada 2019r. w naszej szkole odbyły się uroczystości związane ze świętem niepodległości. Wszyscy uczniowie, nauczyciele, pracownicy oraz zaproszeni goście wzięli udział w uroczystym apelu. Wspólnie zaśpiewaliśmy hymny Polski i Unii Europejskiej oraz wysłuchaliśmy występy zaproszonych przedszkolaków, zerówek, klas I- III oraz chóru szkolnego. Głos zabrał wójt gminy Słubice pan Jacek Kozłowski oraz pani dyrektor szkoły podstawowej pani Magdalena Durmaj. Nasi sportowcy pochwalili się osiągnięciami na zawodach do których przygotowują ich nauczyciele wychowania fizycznego pani Iwona Krzewicka oraz pan Rafał Maciaszek. Podczas apelu został przedstawiony nowy samorząd, czyli Szkolna Rada Uczniowska. Nowi opiekunowie pani Monika Liberacka oraz pani Krystyna Bogiel podziękowały samorządowi i opiekunom z roku 2018/2019 paniom Magdalenie Durmaj oraz pani Ewie Makowskiej.

Druga część uroczystości była przeznaczona dla klas IV- VIII. Uczniowie klas starszych przygotowali montaż słowno- muzyczny pt: „Wolność”.

11 listopada 2019 w Publicznej Bibliotece w Słubicach odbyły się oficjalne uroczystości związane ze świętem niepodległości na które zostaliśmy zaproszeni. W obchodach brał udział poczet szkoły ze sztandarem. Uczniowie klas „0” zaśpiewali pieśń patriotyczną. Uczniowie klas starszych wykonali kilka piosenek z przedstawienia: „Wolność”.