• REGULAMIN WYPOŻYCZANIA PODRĘCZNIKÓW I MATERIAŁÓW EDUKACYJNYCH W SZKOLE PODSTAWOWEJ

IM. OJCA ŚWIĘTEGO JANA PAWŁA II W SŁUBICACH

Podstawa prawna: art. 22ae ust. 1 Ustawy z 30 maja 2014 r. o zmianie ustawy o systemie oświaty oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. z 2014 r., poz. 811)

1.     Podręczniki są własnością szkoły.

2.    Szkoła  nieodpłatnie wypożycza uczniom podręczniki (materiały edukacyjne) mające postać papierową do korzystania w szkole i w domu.

3.     Szkoła może przekazać  uczniom materiały ćwiczeniowe bez obowiązku zwrotu. Rodzice zobowiązani są do podpisania protokołu odbioru.

4.     Dla każdego oddziału klasowego przypada jeden dodatkowy komplet podręczników.

5.     Rodzice/prawni opiekunowie zapoznają się z regulaminem udostępniania
          i korzystania z bezpłatnych podręczników, co potwierdzają podpisem.

6.     Zgodnie z rozporządzeniem MEN podręczniki są używane w szkole przez okres 3 lat.

7.     Uczniowie wypożyczają podręczniki na okres jednego roku szkolnego.

8.     Uczniowie otrzymują zestaw podręczników i materiałów edukacyjnych na początku roku szkolnego od wychowawcy, po zapoznaniu się z regulaminem i pisemnym potwierdzeniu odbioru przez rodzica/ opiekuna prawnego.

9.     Uczniowie zobowiązani są zwrócić komplet bezpłatnych podręczników do biblioteki w przedostatnim tygodniu przed zakończeniem roku szkolnego w stanie dobrym, niezniszczonym, możliwym do dalszego użytkowania (bez zabrudzeń, uszkodzeń, notatek itp.) do biblioteki szkolnej.

10. Uczniowie zobowiązani są do dbałości o podręczniki. Oddawany podręcznik nie może mieć cech znacznego zniszczenia(braku stron, porysowania, poplamienia, podarcia, zalania i innych, utrudniających dalsze użytkowanie)

11.  W przypadku uszkodzenia, zniszczenia lub niezwrócenia podręczników szkoła może żądać od rodziców ucznia zwrotu kosztów zakupu podręcznika.

12. W przypadku, gdy uczeń odchodzi ze szkoły w trakcie trwania roku szkolnego, zobowiązany jest do oddania do biblioteki wszystkich wypożyczonych podręczników i materiałów edukacyjnych.

13.   W przypadku, zniszczenia lub zagubienia podręczników (materiałów edukacyjnych) przez ucznia, zanim  zostanie dostarczony  nowy podręcznik, uczeń może skorzystać z dodatkowego kompletu podręczników, który będzie znajdował się w bibliotece szkolnej.

14. W przypadku, zniszczenia lub zagubienia materiałów ćwiczeniowych, rodzice/prawni opiekunowie są zobowiązani, we własnym zakresie, zaopatrzyć dziecko w nowe materiały ćwiczeniowe.

15.  W przypadku, gdy uczeń przenosi się z jednej szkoły do drugiej w trakcie trwania roku szkolnego, w nowej szkole, na czas zakupu przez szkołę podręcznika dla niego, korzysta z dodatkowego kompletu podręczników  wypożyczonych z biblioteki szkolnej.

16. Niezwrócenie wypożyczonych podręczników w określonym terminie jest równoznaczne z ich zagubieniem i poniesieniu kosztów zakupu