• Regulamin Rady Rodziców

• regulamin_rady_rodzicow.pdf

rodzice_w_szkole.pdf

Rada Rodziców jest nieposiadającym osobowości prawnej, niezależnym organem szkoły, który reprezentuje ogół rodziców uczniów. Podejmuje działania zmierzające do wspierania i doskonalenia statutowej działalności szkoły, wspomagania realizacji jej zadań. W tym celu rada Rodziców współpracuje z Dyrektorem szkoły, Radą Pedagogiczną, Samorządem Uczniowskim oraz organizacjami działającymi w szkole.

W skład Rady Rodziców wchodzi po jednym przedstawicielu z każdej klasy szkolnej. Kadencja Rady Rodziców trwa jeden rok szkolny. Szczegółowe zasady funkcjonowania Rady Rodziców określa Regulamin dostępny na niniejszej stronie, do zapoznania z którym serdecznie Państwa zachęcamy.

W celu wspierania działalności statutowej szkoły Rada Rodziców gromadzi fundusze pochodzące głównie ze składek Rodziców ale także z darowizn od osób fizycznych oraz instytucji, do których zwracamy się o pomoc. Zasady wydatkowania środków określone są w Regulaminie. Fundusze mogą być przeznaczane wyłącznie na zadania zgodne ze statutową działalnością Szkoły, m.in. dofinansowanie konkursów oraz imprez szkolnych, zakup nagród dla uczniów, dofinansowanie wyposażenia szkoły (materiały dydaktyczne, sprzęt techniczny), pomoc dla dzieci w sytuacjach szczególnych.

Drodzy Rodzice, dzięki Waszej pomocy i wsparciu finansowemu, możemy doskonalić naszą szkołę dla naszych dzieci. Działania Rady Rodziców można również wesprzeć w sposób pozafinansowy, dlatego zapraszamy do kontaktu oraz czynnego udziału w naszej działalności.