• CELE I ZADANIA CHÓRU SZKOLNEGO

I.Poznawczo – kształcące:

1.Zapoznanie uczniów z wartościową literaturą chóralną różnych epok, twórczością kompozytorów polskich i obcych, z uwzględnieniem utworów kompozytorów współczesnych.
          2.Kształcenie głosu dziecięcego i umiejętności posługiwania się nim.
          3.Kształcenie słuchu muzycznego oraz rozwijanie wrażliwości intonacyjno- emisyjnej.
          4.Wyposażenie uczniów w podstawowe wiadomości i umiejętności w zakresie śpiewu.
          5.Wyrabianie umiejętności artystycznego wykonywania pieśni chóralnej i kształcenie umiejętności nadawania pieśni indywidualnego wyrazu interpretacyjnego.
          6.Poszerzanie wiadomości o muzyce i znajomości zapisu muzycznego.

II.Wychowawcze:

1.Pogłębianie intelektualnego i uczuciowego związku z kulturą narodową, regionalną, środowiskową.
          2.Wdrażanie uczniów do aktywności artystycznej i kulturalnego wykorzystania wolnego czasu.
          3.Kształcenie umiejętności współżycia w zespole oraz odpowiedzialności za poziom i jego wyniki.
          4.Rozbudzanie zamiłowania do zbiorowego śpiewania.
          5.Umacnianie dyscypliny i solidarności koleżeńskiej – niezbędnej w pracy zespołowej.
          6.Dostarczanie przeżyć estetycznych szerokim kręgom młodzieży i dorosłych.
          7.Przyczynianie się do wzbogacenia życia kulturalnego szkoły i środowiska.
          8.Przygotowanie do dalszego kształcenia muzycznego lub udziału w ruchu amatorskim.

III.Użytkowe:

1.Opanowanie różnorodnego repertuaru związanego z kalendarzem imprez szkolnych i pozaszkolnych.
          2.Organizowanie występów podczas imprez szkolnych.
          3.Przygotowanie zespołu do udziału w różnego rodzaju imprezach środowiskowych.