21 października uczniowie klas trzecich odwiedzili skansen w Sierpcu w ramach projektu Kulturalna Szkoła na Mazowszu. Mogli tu obejrzeć stare chaty, ich wnętrza i wyposażenia oraz zagrody i zabudowania gospodarcze. Wzięli również udział w warsztatach "Barwny świat ludowych wycinanek" oraz "Lekcja kaligrafii".
Archiwum Aktualności
ZAPROSZENIE DO WZIĘCIA UDZIAŁU W KONKURSIE PLASTYCZNYM „JESTEM TOLERANCYJNY”
24.10.2022IV ETAP KONKURSU PLASTYCZNEGO „JESTEM TOLERACYJNY”
TOLERANCJA
nie jest oznaką słabości, lecz siły.
Regulamin konkursu plastycznego pt. „Jestem tolerancyjny”
Serdecznie zapraszamy uczniów z klas IV-VIII SP do wzięcia udziału w konkursie plastycznym. Celem konkursu jest popularyzacja wiedzy o tolerancji oraz propagowanie jej idei, kształtowanie postaw akceptacji, szacunku oraz życzliwości dla drugiego człowieka.
Technika wykonania prac: indywidualna - wykonana dowolną techniką plastyczną (ołówek, kredka, pastele, farby plakatowe, wycinanki itp.).
Format pracy: A-4 lub A-3
Cele konkursu:
- poszerzenie wiedzy na temat tolerancji,
- promowanie pozytywnych postaw wobec odmienności,
- pobudzanie aktywności uczniów,
- rozwijanie zainteresowań plastycznych,
- wspieranie plastycznych uzdolnień uczniów.
Oceniane będą m.in.:
- pomysłowość,
- wykorzystanie różnych technik,
- estetyka,
- czytelność przesłania. Praca powinna prezentować pozytywny stosunek do osób: różnej narodowości, różnej rasy, różnej religii, światopoglądów, chorych, niepełnosprawnych, starszych.
Termin składania prac: prace należy składać do 09.11.2022r. do pani Beaty Zawadzkiej lub pani Katarzyny Kraska. Praca powinna być zaopatrzona w czytelny podpis zawierający: imię i nazwisko oraz klasę.
Rozstrzygnięcie konkursu:
14 listopada 2022r odbędzie się posiedzenie jury, podczas którego wyłonieni zostaną zwycięzcy. Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród odbędą się 16 listopada 2022r.
Biorąc udział w konkursie, uczestnik akceptuje jego Regulamin.
Organizatorzy: Beata Zawadzka, Katarzyna Kraska
Wycieczka klas pierwszych do Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu.
23.10.2022W ramach programu "Kulturalna szkoła na Mazowszu" 12 paższiernika 2022 roku uczniowie klas pierwszych wraz z opiekunami odwiedzili skansen w Sierpcu, gdzie mogli poznać jak zyli mieskańcy dawnej wsi. Brali również udział w warszatach "Barwny świat ludowych wycinanek".
2
ZAPROSZENIE DO UDZIAŁU W KONKURSIE Z OKAZJI ŚWIĘTA DYNI
22.10.202226 października obchodzimy National Pumpkin Day czyli Święto Dyni. Z tej okazji chciałybyśmy zaprosić wszystkich chętnych uczniów do wzięcia udziału w konkursie na najpiękniejszy lampion wykonany z dyni lub inną ekologiczną ozdobę związaną z obchodami National Pumpkin Day (klasy I – VIII). To piękne, pomarańczowe warzywo pochodzi z Ameryki Środkowej. W Polsce bywa również nazywane banią. Historia dyni sięga czasów starożytnych – słynny wódz, polityk i wielki smakosz Lukullus podawał na swoich ucztach dynię smażoną w miodzie. W XV w. dynia przypłynęła na statkach Krzysztofa Kolumba – on sam zresztą odnotował w swoim pamiętniku dzień, w którym po raz pierwszy ujrzał to niezwykłe olbrzymie warzywo. Czekamy do końca października na Wasze prace, które zostaną zaprezentowane na korytarzach przy pracowniach językowych. Oprócz prac konkursowych można wykonać plakat dotyczący National Pumpkin Day (klasy IV – VIII) lub pochwalić się inspirującymi przepisami kulinarnymi z wykorzystaniem dyni. Będzie nam niezmiernie miło, jeśli wzbogacicie naszą dyniową kolekcję o ciekawe egzemplarze. Regulamin konkursu został przesłany przez dziennik librus. O szczegóły możecie zapytać koordynatorów konkursu.
WSZYSTKIM UCZESTNIKOM ŻYCZYMY TWÓRCZYCH POMYSŁÓW :)
Koordynatorzy: Eliza Milczarska, Agnieszka Rogowiecka, Izabela Kozłowska, Anna Winnicka
MIĘDZYNARODOWY PROJEKT EDUKACYJNY KREATYWNE PRACE PLASTYCZNE
21.10.2022Szkoła Podstawowa im. Ojca Świętego Jana Pawła II w Słubicach bierze udział w Międzynarodowym Projekcie Edukacyjnym Kreatywne Prace Plastyczne.
Celem Projektu jest prowadzenie prawdziwie twórczych działań plastycznych wspierających rozwój dziecka, a szczególnie małej motoryki, koordynacji wzrokowo-ruchowej, integracji sensorycznej, spostrzegania, pamięci, wyobraźni, uwagi. Zaspokajanie naturalnej potrzeby tworzenia sztuki i aktywności dziecka w zakresie eksperymentowania z różnymi materiałami, narzędziami i technikami plastycznymi, nabywania doświadczeń i polisensorycznego poznawania stymulującego rozwój. Wyzwalanie ekspresji twórczej i naturalnej kreatywności. Tworzenie prac plastycznych inspirowanych przyrodą za pomocą różnych technik rysunkowych, malarskich, graficznych, papierowych i mieszanych.
W październiku odbyły się pierwsze zajęcia plastyczne pt. „Drukowanie folią bąbelkową”.
Opiekunami projektu są Katarzyna Kraska i Katarzyna Józwik.
3
Realizacja projektu ,,W tekturowym świecie dobrze bawić się będziecie" klasa Ia
21.10.2022Uczniowie klasy Ia realizują temat - Papierowe rolki jesienne zwierzęta dają, a pierwszaki zabawę mają. W tym roku szkolnym bierzemy udział w ogólnopolskim projekcie przyrodniczo-technicznym.
Klasowy kącik przyrody w klasie 2a
20.10.2022Jesień to jedna z najbarwniejszych pór roku. Uczniowie z klasy 2a przynieśli wiele darów jesieni, z których powstał klasowy kącik przyrody. Samodzielnie wykonali prace na zajęciach technicznych, które wzbogaciły zgromadzone w klasie zbiory leśnych owoców i liści.
4
Zajęcia w-f uczniów z klasy 2a na Orliku
20.10.2022Chociaż jesienna pogoda nie zawsze nas rozpieszcza, to jednak zdarzają się ciepłe, słoneczne dni, kiedy lekcje wychowania fizycznego mogą odbyć się poza murami szkoły.
1Uczniowie z klasy 2a chętnie wychodzą na Orlik, żeby poćwiczyć gry zespołowe. Jedni wolą piłkę nożną, inni koszykówkę.
Najważniejsza jest dobra zabawa a przy okazji dużo ruchu na świeżym powietrzu.
„Kulturalna Szkoła na Mazowszu” – wycieczka klas drugich do Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu
20.10.2022W ramach programu „Kulturalna szkoła na Mazowszu” 11 X 2022 r. uczniowie klas drugich wraz z opiekunami odwiedzili skansen w Sierpcu, gdzie mogli poznać jak żyli mieszkańcy wsi w XIX wieku.
10Oprócz zwiedzania skansenu z przewodnikiem dzieci uczestniczyły w ciekawych zajęciach „Gry i zabawy naszych dziadków”. Śmiechu było co nie miara :)
3
FESTYN PIECZONEGO ZIEMNIAKA
19.10.2022FESTYN PIECZONEGO ZIEMNIAKA 2022
Dnia 19 października uczniowie klas V-VII wzięli udział w Święcie Pieczonego Ziemniaka”. W programie były gry, zabawy, historia ziemniaka, konkursy, skoki w workach i różne atrakcje dla uczniów klas V-VII. W trakcie trwania festynu uczniowie piekli sobie ziemniaki, kiełbaski. Następnie nastąpiła projekcja filmu.
Serdecznie dziękujemy za udział.
ORGANIZATORZY:
Eliza Milczarska
Jolanta Wodowska
Jolanta Tarka
Agnieszka Bębenista
Łukasz Bartosiak
60
Europejski Dzień Języków Obcych 2022
18.10.2022Tradycja świętowania Europejskiego Dnia Języków Obcych na stałe wpisała się do kalendarza imprez szkolnych. W tym roku chętni uczniowie mieli do wyboru wiele wariantów uczestnictwa.
Uczniowie klas VII-VIII odczytywali fragmenty bajek w języku angielskim uczniom klas I-III, inni wykonali przepiękne flagi, oraz prace plastyczne. Brali również udział w Quizie Wiedzy – przeprowadzonym za pomocą Wordwall.
Uczniowie klas I-III w ramach projektu ogólnopolskiego „English Special Days” również aktywnie uczestniczyli w obchodach.
Przewidziane są nagrody w postaci pochwały, pozytywnej oceny -zarówno z języka obcego jak i z plastyki. Cieszymy się, że tak liczna grupa uczniów podjęła się wyzwania. Zapraszamy za rok.
Eliza Milczarska
Izabela Kozłowska
Agnieszka Rogowiecka
Anna Winnicka
82
Podziwiamy piękno otaczającego nas świata, przypominamy wiadomości o różańcu, uczymy się współpracy w grupie.
18.10.2022Kreatywnie na lekcji religii z klasą II b
6
Wycieczka szlakiem bohaterów książki " Kamienie na szaniec"
17.10.2022„Kamienie na szaniec” to książka – legenda. To historia młodych ludzi, brutalnie rzuconych w wir wojny, których bohaterskie czyny poznają kolejne pokolenia młodzieży . Na wycieczkę „Śladami bohaterów lektury „Kamienie na szaniec”, czyli Zośki, Rudego i Alka wybraliśmy się z uczniami klas VIII a i VIII b 4 października 2022 r. Wyjazd przybliżył nam miejsca, wydarzenia i postacie opisane przez Aleksandra Kamińskiego, jak również pozwolił poznać historię okupowanej Warszawy i jej mieszkańców. Na trasie zwiedzania zobaczyliśmy Cmentarz Powązki Wojskowe, miejsce wiecznego spoczynku Zośki, Alka i Rudego oraz Muzeum Więzienia Pawiak, gdzie przetrzymywano Rudego, ponadto przypomnieliśmy sobie plan i przebieg Akcji pod Arsenałem, odwiedziliśmy miejsca związane z akcjami Małego Sabotażu m.in. Plac Unii Lubelskiej ( słynna namalowana przez Rudego kotwica na Pomniku Lotnika) i Krakowskie Przedmieście ( najgłośniejsza akcja Małego Sabotażu, czyli usunięcie niemieckiej tablicy z pomnika Mikołaja Kopernika ) .
Szkolny Konkurs Recytatorski
17.10.2022Szkolny Konkurs Recytatorski odbędzie się w czwartek 20 października o godz. 10.00 w świetlicy szkolnej.
Kalendarz
brak danych