• European Day of Languages 2024 pod hasłem języki dla pokoju

15.10.2024

26 września obchodzony jest  Europejski  Dzień Języków Obcych. Z tej okazji w  naszej szkole zorganizowane zostały szkolne obchody tego święta. Miały one  na celu ukazanie różnorodności językowo - kulturowej naszego kontynentu oraz korzyści płynących z nauki języków obcych. Uczniowie mieli możliwość wykonania flag ulubionych krajów lub charakterystycznych budowli europejskich stolic. Wspólnie tworzyliśmy plakaty i prezentacje promujące Dzień Języków Obcych. Pozwoliło to poszerzyć wiedzę uczniów na temat samego święta, a także poznać interesujące fakty dotyczące zwyczajów oraz języków występujących w różnych częściach Europy. Mamy nadzieję, że ukazanie różnic kulturowych przyczyniło się do wyrobienia szacunku w stosunku do dorobku kulturowego, obyczajowego i społecznego innych krajów oraz zwiększyło motywację uczniów do nauki języków obcych.

Eliza Milczarska

Izabela Kozłowska

Agnieszka Rogowiecka

Marzena Sosińska

• Ślubowanie i pasowanie na ucznia klas pierwszych

14.10.2024

Ślubowanie i pasowanie na ucznia klas pierwszych to ważne wydarzenie na stałe wpisane w kalendarz roku szkolnego. Odbyło się 11 października 2024 roku. W uroczystości wzięli udział Pani Dyrektor Magdalena Durmaj, Pani Wicedyrektor Ewa Makowska, Proboszcz Parafii Roman Batorski, Pani Przewodnicząca Rady Rodziców Sylwia Gałuszewska, uczniowie klas II i III z nauczycielami oraz rodzice pierwszoklasistów. Całą uroczystość prowadziły Pani Joanna Ujazda i Emilia Cichosz - wychowawczynie klas pierwszych.

• Wycieczka do Teatru Muzycznego "Voice" w Płocku

14.10.2024

7 października klasy pierwsze wraz z opiekunami miały okazję obejrzeć musical w Teatrze Muzycznym "Voice". Wszystkim dobrze znana bajka pt. "Śpiąca Królewna" tym razem w zupełnie innej odsłonie zachwyciła wszystkich widzów. Musical to forma teatralna, łącząca muzykę, piosenki, dialogi i taniec. Barwne dekoracje, wesołe piosenki i wspaniała gra aktorów bardzo podobała się pierwszakom.

• 🍂"Kolorowe pory roku"-Jesień🍂

10.10.2024

W klasie 0a odbyły się zajęcia polisensoryczne z wykorzystaniem Metody Porannego Kręgu. Celem tej metody jest pobudzenie wszystkich zmysłów. Poranny Krąg jest metodą, którą określamy jako wielozmysłową. Obejmuje swym zasięgiem wszystkie zmysły: dotyk, wzrok, słuch, węch i smak. Proponowane w niej oddziaływania mają aktywizować zmysły w sposób odmienny dla każdej pory roku.

Dziękujemy P.Aleksandrze Stępniak za przeprowadzone zajęcia.

• Klasy III w sannickim Pałacu

04.10.2024

2 października uczniowie klasy 3a i 3b wybrali się na wycieczkę do Europejskiego Centrum Artystycznego im. Fryderyka Chopina w Sannikach. Dzieci miały okazję zwiedzić sannicki pałac, wystawę malarską oraz przejść alejkami pięknego parku. O wszystkim opowiadział nam przewodnik, zdradził nam  kilka sekretów związanych z tym miejscem. Uczniowie również wzięli udział w warsztatach tematycznych metodą decoupage. Wykazali się dużą pomysłowością i kreatywnością w tworzeniu decoupage na drewnianych deseczkach.

• Wycieczka do kina-klasa 0a i 0b

03.10.2024

Z okazji Dnia Chłopaka klasy 0a oraz 0b w dniu 2.10. wybrały się do kina Helios na film animowany pt. "Nierozłączni". Bohaterami filmu są: marzyciel Don i niepewny siebie DJ Piesiu Pies, którzy staną przed poważnym zadaniem uratowania innych zabawek. Wspólnie przekonają się, że przyjaźń to największa przygoda!

Nudy w kinie nie było-dużo wątków, wiele postaci oraz wspaniała muzyka. Dzieci były zachwycone! Uśmiechnięte buzie oraz pełne przejęcia komentarze były potwierdzeniem dobrze spędzonego dnia.

• Integracyjne ognisko klasy IV a - b

03.10.2024

Dnia 24 września odbyło się integracyjne ognisko klas IV, które dostarczyło nam wielu radosnych chwil. Uczniowie przynieśli ze sobą koce, różnorodne gry i smaczne przekąski, a wspólnie cieszyliśmy się pysznymi kiełbaskami pieczonymi na ognisku. Czas spędziliśmy w miłej atmosferze – chętni uczniowie rozegrali mecz piłki nożnej, a inni bawili się przy użyciu kolorowej chusty animacyjnej. Serdecznie dziękujemy rodzicom za ich nieocenioną pomoc i zaangażowanie, które przyczyniły się do udanego przebiegu naszego spotkania.

Eliza Milczarska

Iwona Krzewicka