Klasa Ia w ramach zadania z projektu edukacyjnego odwiedziła Gminną Bibliotekę Publiczną w Słubicach. Panie bibliotekarki przeczytały dzieciom książki dotyczące dobroczynności wśród zwierząt. Temat dla dzieci był ciekawy i dobrze znany, w związku z tym uczniowie mieli dużo wiedzy na podstawie swoich doświadczeń, którą chcieli sie podzielić. Na zakończenie wykonały piękne obroże dla swoich pupili.
Archiwum Aktualności
Koło przyrodnicze
02.06.2024Klasa Ia podczas zajęć koła przyrodniczego robiła porządki w ogródku szkolnym.
PSZCZOŁA BOHATER
02.06.2024W pramach projektu "Pszczoła Bohater" został stworzony kącik, w którym został umieszczony ul edukacyjny oraz zostały przeprowadzone zajęcia edukacyjne. Uczniowie dowiedzieli się o cyklu życia pszczoły, zapylaniu roślin, skąd się bierze miód oraz poznali budowę ula. Poszerzyli swoją wiedzę dotyczącą życia tych owadów i wiedzą jak ważne są PSZCZOŁY w przyrodzie.
2
Dzień Mamy i Taty
23.05.2024Kocham Mamę! Kocham Tatę!
Bo są dla mnie całym światem
I kochają mnie nad życie
Powiem więcej, są w zachwycie
Że ja jestem ich kruszyną
Skarbem, szczęściem, odrobiną
I że jestem ich marzeniem
Oczkiem w głowie i spełnieniem
22 maja w naszej szkole odbyła się piękna uroczystość z okazji
Dnia Mamy i Taty.
6
VIII Gminny Konkurs Ortograficzny dla klas IV-VIII „Polska pisownia bez tajemnic”
22.05.2024W konkursie wzięło udział 22 uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Ojca Świętego Jana Pawła II i ze Szkoły Podstawowej w Świniarach. Konkurs promuje znajomość poprawnej pisowni. Miał formę testu składającego się z części teoretycznej i praktycznej, w trzech kategoriach wiekowych: klasy IV, klasy V-VI, klasy VII-VIII.
Uwaga Ósmoklasiści !
14.05.2024Rekrutacja na rok szkolny 2024/2025 do klas I szkół ponadpodstawowych w Płocku będzie wspierana przez system elektroniczny i rozpocznie się
15 maja 2024 r.
(zgodnie z terminami ustalonymi przez Mazowieckiego Kuratora Oświaty)
Kandydaci – uczniowie klas VIII szkół podstawowych – będą posługiwać się indywidualnymi kontami naborowymi, poprzez stronę rekrutacyjną dostępną pod adresem:
https://ponadpodstawowe-plock.nabory.pl
Od 15 maja 2024 r., niezależnie od szkoły podstawowej, do której uczęszczają, samodzielnie rejestrują się przez wybór opcji Wypełnij nowy wniosek. Na podstawie numeru PESEL i wpisanego na pierwszej stronie formularza hasła, system automatycznie założy konto kandydata. Numer PESEL i utworzone hasło posłużą do logowania.
Drodzy Ósmoklasiści!
Spróbujcie ocenić swoje szanse, sprawdźcie jakie przedmioty są punktowane w wybranych szkołach oraz limity punktów, które obowiązywały w latach ubiegłych. W przypadku wyboru kształcenia w zawodach weźcie pod uwagę stan zdrowia oraz perspektywy pracy lub dalszej nauki.
1
Możesz wybrać maksymalnie trzy szkoły ponadpodstawowe i dowolną liczbę klas (oddziałów) w tych szkołach.
2
Ustalając kolejność wybranych przez siebie oddziałów, określasz swoją hierarchię – na pierwszym miejscu wpisz tę klasę w szkole, w której najbardziej chciałbyś się uczyć.
3
Jeśli zgromadzona przez Ciebie liczba punktów będzie niewystarczająca, znajdziesz miejsce w drugiej lub trzeciej szkole, a może w innej klasie. System będzie przydzielał Cię do klas kolejno – od klasy wybranej na liście preferencji jako pierwszej.
4
Spróbuj wstępnie przeliczyć punkty, które prawdopodobnie uzyskasz za świadectwo oraz egzamin ósmoklasisty i porównaj z punktacją w interesujących Cię klasach.
5
Jeżeli jesteś laureatem olimpiady lub konkursu, który gwarantuje Ci przyjęcie do szkoły niezależnie od innych kryteriów, nie wybieraj trzech szkół. System automatycznie przypisze Cię do szkoły pierwszej preferencji w wybranym oddziale, przydzielając 200 punktów.
Powodzenia !!!
Zbliża się termin składania wniosków do szkół ponadpodstawowych
13.05.2024DLA UCZNIÓW ZAINTERESOWANYCH NAUKĄ W ZESPOLE SZKÓŁ W GĄBINIE
Wniosek jest dostępny na stronie szkoły w zakładce REKRUTACJA
Darowizna książek od Polskiego Towarzystwa Chemicznego dla biblioteki Szkoły Podstawowej im. Ojca Świętego Jana Pawła II w Słubicach
13.05.2024Polskie Towarzystwo Chemiczne, z prawie stuletnią tradycją, jest instytucją wspierającą nauki chemiczne i promującą wiedzę chemiczną w społeczeństwie. W ramach swojej działalności PTChem organizuje seminaria, konferencje, wykłady, a także wydaje czasopisma naukowe
i inne publikacje. Wspaniałą inicjatywą Polskiego Towarzystwa Chemicznego jest przekazanie książek do szkolnej biblioteki Szkoły Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Iłowie. Tym razem otrzymaliśmy dwie wyjątkowe pozycje:- “Maria Skłodowska-Curie. Zakochana w nauce” to najnowsza biografia słynnej polsko-francuskiej uczonej, dwukrotnej laureatki Nagrody Nobla. Książka została uzupełniona o najświeższe badania w archiwum Ewy Curie oraz o źródła dotychczas niepublikowane, w tym listy rodzinne, które rzucają nowe światło na życie i pracę Marii Skłodowskiej-Curie.
- “Irena Joliot-Curie. Radowa dziedziczka” to opowieść o córce Marii Skłodowskiej-Curie, która również była wybitną naukowczynią. Irena Joliot-Curie kontynuowała rodzinną tradycję i zdobyła Nagrodę Nobla w dziedzinie chemii za badania nad radioaktywnością.
Te dwie książki nie tylko wzbogacają zasoby biblioteczne, ale również inspirują do dalszego poznawania dziedzictwa tych wybitnych naukowczyń i ich wkładu w rozwój nauki. Jest to doskonały sposób na upamiętnienie ich osiągnięć i zainteresowanie młodych ludzi nauką.
Anna Bednarek
„Zaelektryzowani”- zasady fizyczne czy kwasy chemiczne
13.05.202420W dniu 10 maja 2024r. uczniowie klas I-VIII mieli możliwość uczestnictwa w pokazie grupy “Zaelektryzowani” to niecodzienna lekcja, która przybliżyła tajniki fizyki i chemii w bardzo prosty i atrakcyjny sposób. Celem tego pokazu było zaprezentowanie praktycznej wiedzy z zakresu fizyki i chemii. Nie tylko reguły książkowe, ale także doświadczenia, które mogą przydać się w życiu codziennym. Prowadzący pokaz prezentował serię eksperymentów i doświadczeń. Wśród nich znajdowały się zabawy z helem, ciekłym azotem oraz inne atrakcyjne pokazy. Zarówno młodsi, jak i starsi uczniowie aktywnie uczestniczyli w tych doświadczeniach. Dzięki pokazowi uczniowie mogli lepiej zrozumieć fundamentalne zjawiska, które kształtują świat, w którym żyjemy. Lekcja dostarczyła zarówno śmiechu, jak i sporą porcję wiedzy.
Pokazy takie jak ten pokaz grupy “Zaelektryzowani” pokazał, że nauka może być wesoła, ciekawa i pasjonująca!
Wycieczka klas pierwszych
12.05.202410 maja klasy pierwsze wraz z wychowawcami i opiekunami udały się na wyciczkę do Płocka. Pierwszym jej punktem był spektakl pt. "Baśnie Andersena", a następnie zwiedzanie strażnicy PSP w Radziwiu. To był dzień pełen wrażeń.
6
Otwarta lekcja muzyki
09.05.2024Dzieci z klas Ia i Ib uczestniczyły w otwartej lekcji muzyki. Tematem przewodnim były instrumenty dęte drewniane. Spotkanie poprowadził nauczyciel muzyki Łukasz Bartosiak.
Let's make a funny face
07.05.2024Uczniowie klasy I a wykonali wyjątkowe portrety w ramach projektu Angielski jest fun-tastyczny. Każdy z nich był inny. Pracę twórczą połączyliśmy z utrwaleniem poznanych części twarzy i kolorów.
CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM
07.05.2024Po raz kolejny wzięliśmy udział w ogólnopolskiej kampanii "Cała Polska czyta dzieciom" W tym roku razem z nami czytali: p.Sylwia Górecka i p. Anna Ostrowska z Gminnej Biblioteki Publicznej, p.Małgorzata Durma, p. Katarzyna Józwik, p. Karolina Jasińska, p. Hubert Kupniewski oraz uczniowie z Samorządu Szkolnego oraz ze Szkolnego Koła Wolontariatu. Wszystkim serdecznie dziękuję za wspólne czytanie:)
33
Reading is cool !
06.05.2024ENGLISH READING CORNER
2W ramach Ogólnopolskiego Projektu "Angielski jest fun-tastyczny" uczniowie klasy IIa stworzyli kącik książek po angielsku. Anglojęzyczne książki cieszą się dużym zainteresowaniem nie tylko wśród najmłodszych. Zachęcamy do czytania!
Ogólnopolski Konkurs Języka Angielskiego "Zostań Mistrzem Słówek"
05.05.20245Uczniowie klas IV - VIII wzięli udział w II edycji Ogólnopolskiego Konkursu Języka Angielskiego "Zostań Mistrzem Słówek". Dziękujemy wszystkim i zachęcamy do udziału w następnym roku szkolnym.
Wycieczko-pielgrzymka uczniów klas czwartych do Łodzi.
01.05.2024Zwiedziliśmy Dom Świętej Faustyny, Sanktuarium Najświętszego Imienia Jezus i Archikatedrę. Uczniowie wzięli udział w multisensorycznych warsztatach w Pałacu fabrykanta Izraela Poznańskiego. Podczas spaceru ulicą Piotrkowską zwiedziliśmy ciekawe miejsca. Mogliśmy się przekonać, że Łódź to niezwykłe miasto, pełne niespodzianek. To był aktywny, pełen emocji i zabawy dzień.
24
Audycja muzyczna dla dzieci
25.04.2024W naszej szkole gościliśmy dzisiaj duet perkusyjny. Zawodowi muzycy - instrumentaliści, zaprezentowali uczniom klas 0 - 4 instrumenty perkusyjne z różnych epok. Dzieci poznały najdawniejsze i najbardziej prymitywne instrumenty, a także współczesne, elektroniczne zesatwy perkusyjne. Spotkanie miało formę audycji muzycznej, w której uczniowie brali czynny udział - wspólnie muzykowali, dotykali instrumentów i grali na nich. Wszyscy z uwagą wysłuchali również utworów muzycznych wykonanych przez naszych gości.
3
Jobs Day - kim zostanę w przyszłości?
23.04.2024W ramach projektu Angielski jest fun-tastyczny uczniowie klasy III a uczestniczyli w zajęciach, podczas których prezentowali swoje wymarzone zawody.
"Czym ludzie różnią się między sobą?"
22.04.2024W ramach projektu "Lekcje z klasą. Jak odczytywać emocje?" zostało przeprowadzone kolejne zadanie. Uczniowie mogli dowiedzieć się czym różnią się ludzie, poznać swój typ osobowości oraz określić swoją osobowość.
12
Kalendarz
brak danych