Aktualności
Archiwum Aktualności
Cząstka naszej historii
03.05.2020
REGULAMIN MIĘDZYSZKOLNEGO KONKURSU PIOSENKI ANNY JANTAR
03.05.2020
Lista dzieci przyjętych do oddziału przedszkolnego i klasy pierwszej
03.05.2020
Szanowni Rodzice, Drodzy Ósmoklasiści
26.04.2020W zakładce Doradztwo zawodowe znajdziecie informacje dotyczące:
-możliwości kształcenia po ukończeniu szkoły podstawowej,
-rekrutacji na rok szkolny 2020/2021,
-egzaminu ósmoklasisty,
-aktualnej oferty szkół średnich.
Co słychać u szkolnych aktorów z Teatrzyku Dziecięcgo "Stokrotka"?
21.04.2020
Dzieci uczą rodziców w domu!
21.04.2020W odpowiedzi na zaistniałą sytuację, ale także na apel Ministra Edukacji Narodowej, a przy tym chcąc zachęcić dzieci do przebywania w domu i naukę, w ramach ogólnopolskiej akcji edukacyjnej "Dzieci uczą rodziców" Centrum Rozwoju Lokalnego przygotowało serię materiałów dydaktycznych do wspólnej domowej nauki rodziców i dzieci. W każdą środę i każdy piątek na stronie internetowej www.crl.org.pl ukazują się materiały do pobrania całkowicie za darmo. Zamieszczane lekcje obejmują tematykę bezpieczeństwa, zdrowego trybu życia, promocji sportu, ekologii, historii, a nawet astronomii. Zakres tematyczny i liczba lekcji będzie zależna od rozwoju sytuacji i ewentualnej decyzji co do wydłużenia okresu zamknięcia przedszkoli i szkół podstawowych.
Zapraszamy do pobrania darmowych lekcji. By zachęcić rodziców do większego zaangażowania w wspólną naukę z dziećmi, CRL na profilu na Facebooku (facebook.com/centrum.rozwoju.lokalnego) organizuje konkursy dla dzieci i ich rodziców.
Materiały można pobrać pod adresem:
Drodzy Ósmoklasiści !
21.04.2020I Liceum Ogólnokształcące PUL im. 4 Pułku Strzelców Konnych w Płocku zaprasza na Wirtualny Dzień Otwarty
Rekrutację online oferuje również I Liceum Ogólnokształcące Centrum Naukowo - Biznesowego FENIKS w Płocku
Więcej informacji w zakładce ZAJĘCIA DODATKOWE / DORADZTWO ZAWODOWE
Mapa Karier - przydatna platforma w doradztwie zawodowym
19.04.2020Gdzie można z nią dojść i jak się po niej poruszać?
Współczesny rynek edukacji i pracy charakteryzuje się ciągłymi zmianami. Globalizacja gospodarki, postęp technologiczny, wzrastająca ilość informacji dotycząca zawodów, dróg kształcenia, bezrobocia powoduje trudności w przystosowaniu się do tych zmian. Młody człowiek powinien być przygotowany do funkcjonowania w nowej rzeczywistości, do ustawicznego dokształcania się, zdobywania umiejętności przydatnych w podejmowaniu decyzji dotyczących wyboru zawodu. Mapa Karier to platforma, dzięki której każdy może sprawdzić predyspozycje zawodowe. Może również odkryć, lepiej poznać i porównać setki zawodów oraz przekonać się, jak wygląda droga od szkoły podstawowej do ich wykonywania.
Mapa karier inaczej niż w przypadku standardowych testów predyspozycji zawodowych stara się pokazać, że planowanie kariery nie polega na podjęciu jednej wiążącej na całe życie decyzji. Większość uczniów będzie w przyszłości kilkakrotnie w ciągu swojej kariery zmieniać miejsce pracy, a czasem nawet zawód. Badania wskazują, że wtedy, kiedy obecni uczniowie wejdą na rynek pracy, będzie on wyglądał zupełnie inaczej niż dziś, a w wykonywaniu wielu czynności ludzi zastąpią inteligentne maszyny. Warto zatem rozmawiać z uczniami o gotowości do przekwalifikowania się oraz o różnych sposobach zdobywania kompetencji i umiejętności. Dlatego nawet planując pracę w zawodach o profilu humanistycznym, warto czasem zadbać o wiedzę z przedmiotów ścisłych, a z kolei inżynierowi może przydać się umiejętność pisania dłuższych tekstów.
Do dyspozycji użytkowników są dwa tryby pracy z Mapą: Miasto Zawodów oraz Ścieżki Kariery. Pierwszy zachęca do poszukiwania zawodów na specjalnie zbudowanej do tego celu mapie miasta (i okolic) zawierającej wypełnione pracownikami budynki. Można łatwo sprawdzić, jakie zawody spotyka się np. w banku. Drugi pozwala na przeglądanie wszystkich zasobów Mapy w widoku listy.
Dzięki zakładce Miasto zawodów odkryjesz setki ciekawych zawodów i informacje o nich np. wielkość rynku pracy, czas nauki i zarobki.
To tryb dla odkrywców. W budynkach możemy odnaleźć przedstawicieli różnych zawodów. Ale też sprawdzić, które zawody można wykonywać w jednej lokalizacji.
Ścieżki kariery – tu dowiesz się, co trzeba umieć i jakie wykształcenie zdobyć, aby pracować w różnych zawodach.
Jeśli nauka ma pomóc uczniom w zdobyciu dobrej i satysfakcjonującej pracy, to musi być w jasny sposób połączona z tym, czego będzie wymagać od nich świat również poza murami szkoły. Dlatego opisując poszczególne zawody w trybie Ścieżki Karier eksperci starają się kompleksowo pokazać drogę edukacyjną, która może do nich prowadzić – od przedmiotów szkolnych po studia uniwersyteckie; od przydatnych kursów, po wymagane egzaminy i certyfikaty. Każdy zawód ma tutaj swój opis, przykładową ścieżkę edukacyjną oraz listę wymaganych kwalifikacji. Te ostatnie zostały podzielone na trzy kategorie: istotne dla danego zawodu, szczegółowe kwalifikacje zawodowe (czyli wymagane egzaminy, kursy lub wykształcenie kierunkowe) oraz ogólne, które obejmują przydatną wiedzę przedmiotową. Można tu znaleźć odpowiedź na pytania w rodzaju “Dlaczego pilot samolotu musi znać fizykę?”. Żadna rozmowa o przyszłości zawodowej nie powinna odbywać się bez kilku chociażby danych z badań rynku pracy. W Mapie Karier wykorzystane zostały informacje statystyczne pochodzące z Głównego Urzędu Statystycznego oraz Ministerstwa Rodziny, Pracy i Pomocy Społecznej. Zatem Mapa Karier pozwala na poznanie zawodu zarówno od strony edukacyjnej, jak i od strony rynku pracy.
Blog, inspiracje zawodowe
Zawierająca ponad 350 rekordów baza zawodów w Mapie Karier rośnie z miesiąca na miesiąc, a wraz z nią przybywa pomysłów na jej wykorzystanie. To właśnie na blogu pojawiać się będą aktualne informacje o rynku pracy i doradztwie zawodowym, a także historie i opowieści osób wykonujących różne zawody.
Pozdrawiam
Doradca zawodowy
Izabela Kozłowska
Życzenia wielkanocne
06.04.2020
Happy Easter - język angielski - prace uczniów
10.04.2020Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Happy Easter - język angielski - prace uczniów .
17
Koszyczek wielkanocny-edukacja informatyczna - klasa III b
08.04.2020Koszyczek wielkanocny-edukacja informatyczna - klasa III b-nauczanie zdalne.
Koszyczek wielkanocny - edukacja informatyczna - klasa IIIa
08.04.2020Koszyczek wielkanocny - edukacja informatyczna - klasa IIIa -nauczanie zdalne.
Małgorzata Durma: Album fotograficzny
03.04.2020Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Małgorzata Durma: Album fotograficzny.
02.04.2020r. ''Bądź niebieski''
Małgorzata Durma: Album fotograficzny
02.04.2020Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Małgorzata Durma: Album fotograficzny.
''Bądź niebieski''
Rekrutacja do szkół w czasie epidemii
02.04.2020Wybranej szkole średniej można się przyjrzeć zdalnie
Marzec i kwiecień to czas dni otwartych w szkołach średnich. Niestety plany pokrzyżowała szkołom epidemia koronawirusa. Ósmoklasiści są już po zdalnych egzaminach próbnych. Póki co nie zmieniła się data właściwych egzaminów. Dalszą edukację też trzeba zaplanować, więc zachęcam do śledzenia stron szkół średnich w internecie.
Na razie według komunikatów rządowych nie zmienia się termin właściwych egzaminów ósmoklasistów (21 - 23 kwietnia), które będą przepustką do wymarzonej szkoły średniej - liceum, technikum lub szkoły branżowej. Z powodu koronawirusa zarówno nasza, jak też wszystkie szkoły średnie musiały odwołać zaplanowane targi edukacyjne i dni otwarte. Jednak każda szkoła ponadpodstawowa zamieściła już na swojej stronie zakładkę KANDYDACI lub REKRUTACJA (szkoły w Płocku, Gąbinie, Sochaczewie i inne). Oprócz ogólnych informacji, plakatów, placówki edukacyjne przygotowały krótkie filmy promocyjne, na których uczniowie opowiadają o szkole, prezentują ofertę edukacyjną i promują nowe kierunki. Pokazują też, jak wyglądają choćby zajęcia praktyczne.
Zgodnie z zawartymi w kuratoryjnym zarządzeniu zapisami, składanie wniosków o przyjęcie do klas pierwszych rozpocznie się 11 maja i potrwa do 23 czerwca.
Przy rekrutacji pod uwagę brane są stopnie na świadectwie ukończenia szkoły podstawowej oraz wyniki egzaminu ósmoklasisty. Ten odbędzie się w tym roku w dniach 21-23 kwietnia. Młodzież zmierzy się z językiem polskim, matematyką i językiem obcym. Obejrzyj prezentację dotyczącą rekrutacji na rok szkolny 2020/2021.
W przypadku pytań dotyczących wyboru szkoły zachęcam do przesyłania pytań w dzienniku Librus w wiadomościach.
Pozdrawiam
Doradca zawodowy
Izabela Kozłowska
Zdalne nauczanie kl.0A
01.04.2020Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Zdalne nauczanie kl.0A.
35Dzieci z klasy 0A bardzo poważnie podchodzą do zdalnego nauczania. Dokładają wiele staranności w wykonywaniu różnorodnych zadań. Pamiętają o ćwiczeniach gimnastycznych, zabawie, ruchu na powietrzu, a także pomagają najbliższym w różnych domowych czynnościach. Brawo !!!
zdalne nauczanie kl.0A
01.04.2020Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii zdalne nauczanie kl.0A.
22Dzieci z klasy 0A bardzo przykładają się do zdalnego nauczania. Wykonują różnorodne zadania z dużą starannością, nie zapominają o ćwiczeniach gimnastycznych i ruchu na świeżym powietrzu. Pięknie !!!
Komunikat
30.03.2020
Komunikat
30.03.2020
Zdalne nauczanie Klasa 0B - Kosmos i trochę Wiosny :)
27.03.2020Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Zdalne nauczanie Klasa 0B - Kosmos i trochę Wiosny :).
28Pozdrawiamy :)
Kalendarz
- brak danych