• DNI OŚWIATY, KSIĄŻKI I PRASY

07.06.2024

Obchody Dni Oświaty, Książki i Prasy w naszej szkole były bardzo emocjonujące. Na początku uczniowie klasy VIb zaprezentowali przedstawienie na temat zalet czytania, a następnie wszyscy uczestniczyli w quizie "Zgadnij kto to?, w ktorym obejrzeliśmy zdjecia z dzieciństwa naszych nauczycieli. Wspólna zabawa dostarczyła wszystkim mnóstwo emocji:)

• Rozstrzygnięcie konkursu "Wiosenny portret z książką"

07.06.2024

Prezentujemy wyniki konkursu:

• w klasach I-III

I miejsce – Marcelina Kołodziejczyk  IIIb

II miejsce – Natalia Grzybowska IIIb, Kacper Wróblewski kl. IIa

III miejsce – Marcelina Kowalewska kl. IIIa, Oliwier Kotowicz kl. III a

• w klasach IV-VIII

I miejsce – Lena Maślanka  kl. IVa, Anna Sołtysiak kl. IVa

II miejsce – Maciej Cichosz kl. IVa, Aleksandra Czubak kl. VIa, Bartłomiej Dunikowski  kl. VIIa

III miejsce – Dawid Mikołajczyk  kl. VIb, Marcel Kornacki kl. VIIb

Wyróżnienia: Adam Kaliński kl. VI b, Zofia Kornacka kl. IVa, Kamil Kowalczyk kl. Vb

Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy wykonania pięknych zdjęć:)

• EDUKACJA Z WOJSKIEM

06.06.2024

W dniu 06 czerwca 2024r. uczniowie klas VIII wzięli udział w programie edukacyjno-obronnym "Edukacja z wojskiem", którego celem było popularyzwanie wiedzy  z obszaru zarządzania bezpieczeństwem, obrony cywilnej, cyberbezpieczeństwa, ratownictwa medycznego, systemu alarmowania, łączności oraz zachowań w sytuacjach kryzysowych.

• XV GKWOKA

05.06.2024

Dnia 5 czerwca uczniowie klas IV-VIII wzięli udział w XV Gminnym Konkursie Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych „English Speaking Countries”.

Kategoria klasa IV

• Antoni Sieradzan – miejsce I, Szkoła Podstawowa im. Ojca Świętego Jana Pawła II
            • Anna Kaczmarek – miejsce II, Szkoła Podstawowa im. Wł. Jagiełły w Piotrkówku
            • Maja Cimosz – miejsce III, Szkoła Podstawowa w Świniarach

Kategoria klasy V-VIII

• Anna Kozłowska – miejsce I, Szkoła Podstawowa im. Ojca Świętego Jana Pawła II
            • Dawid Mikołajczyk – miejsce II, Szkoła Podstawowa im. Ojca Świętego Jana Pawła II
            • Blanka Milczarska – miejsce III, Szkoła Podstawowa im. Ojca Świętego Jana Pawła II

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom.

Eliza Milczarska, Izabela Kozłowska, Agnieszka Rogowiecka

Tegoroczne nagrody zostały sponsorowane przez Radę Rodziców.

03.06.2024

Dnia 29 maja odbyły się uroczyste obchody Dnia Dziecka. W tym wyjątkowym dniu każda klasa reprezentowała inny kraj, a uczniowie mieli okazję skorzystać z licznych atrakcji przygotowanych specjalnie dla nich.

• Wycieczka do Torunia klas IIa i IIb

02.06.2024

W dniu 23 maja 2024 roku klasy IIa i IIb wybrały się na wycieczkę do Torunia.

Pierwszym punktem wycieczki był seans w Planetarium. Wszyscy z zapartym tchem oglądaliśmy  film pt. „Cudowna podróż”. Dostarczył on  wielu  wrażeń, a także pogłębił wiedzę o gwiazdach i planetach.

Następnym punktem  wizyty w Toruniu był pobyt w Żywym Muzeum Piernika. Uczyliśmy się tam własnoręcznie wypiekać pierniki w sposób w jaki czyniono to 500 lat temu.

Następnie  wraz z przewodnikiem wybraliśmy się na spacer po Starym Mieście. Wąskimi uliczkami przeszliśmy pod Krzywą Wieżę z którą związana jest legenda o zakochanym zakonniku.  Zobaczyliśmy  pomnik  Mikołaja Kopernika, ratusz, Katedrę NMP,  „Fontannę  ze złotymi żabkami „ , kamienice mieszczańskie z końca XIII-XVIII w. , Dom Kopernika - przypuszczalne miejsce urodzin słynnego astronoma i Bulwar Filadelfijski ciągnący się wzdłuż Wisły na całej długości średniowiecznych murów miejskich.

Po zwiedzeniu największych atrakcji miasta dzieci miały możliwość zakupienia  toruńskich pierników i pamiątek.

• Czytam z klasą. Lekturki spod chmurki.

02.06.2024

Klasa Ia zrealizowała kolejne zadanie w rach projektu edukacyjnego. Tym razem zaprosiliśmy nasza blibliotekarkę szkolną Panią Sylwię, która przygotowała nam temat dotyczący dobroczynności wśród roślin. Zajęcia był przepowadzone na świeżym powietrzu, które umilała nam piękna pogoda oraz śpiew ptaków.

• Czytam z klasą. Lekturki spod chmurki.

02.06.2024

Klasa Ia w ramach zadania z projektu edukacyjnego odwiedziła Gminną Bibliotekę Publiczną w Słubicach.  Panie bibliotekarki przeczytały dzieciom książki dotyczące dobroczynności wśród zwierząt. Temat dla dzieci był ciekawy i dobrze znany, w związku z tym uczniowie mieli dużo wiedzy na podstawie swoich doświadczeń, którą chcieli sie podzielić. Na zakończenie wykonały piękne obroże dla swoich pupili.

• PSZCZOŁA BOHATER

02.06.2024

W pramach projektu "Pszczoła Bohater" został stworzony kącik, w którym został umieszczony ul edukacyjny oraz zostały przeprowadzone zajęcia edukacyjne. Uczniowie dowiedzieli się o cyklu życia pszczoły, zapylaniu roślin, skąd się bierze miód oraz poznali budowę ula. Poszerzyli swoją wiedzę dotyczącą życia tych owadów i wiedzą jak ważne są PSZCZOŁY w przyrodzie.