Uczniowie z klasy IIb chętnie zaangażowały się do udziału w akcji TYDZIEŃ ZDROWIA. Poniżej zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z ich sposobów na zdrowy styl życia.
Archiwum Aktualności
TYDZIEŃ ZDROWIA
23.06.2020Zdrowe, pożywne śniadania, pełne witamin owoce i warzywa oraz mnóstwo ruchu na świeżym powietrzu, tak oto wyglądał Tydzień zdrowia w klasie IIIb:)
13
ZDROWY TYDZIEŃ W NASZEJ SZKOLE!
17.06.2020Drugi tydzień czerwca upłynął w naszej szkole pod hasłem ZDROWY TYDZIEŃ. Do akcji bardzo chętnie włączyli się uczniowie z klas I - III. Głównym celem akcji było propagowanie zdrowego stylu życia - zdrowa dieta, aktywność fizyczna. Po mimo wciąż trwającej pandemii i brakiem zajęć dydaktycznych w szkole, dzieci z dużym zaangażowaniem podeszły do tematu.
Teatrzyk Dziecięcy "Stokrotka" pod kierunkiem p. Joanny Ujazdy, również postanowił włączyć się do akcji ZDROWY TYDZIEŃ. Młodzi aktorzy, aby jeszcze bardziej zachęcić swoich szkolnych kolegów i koleżanki do prowadzenia zdrowego trybu życia, nagrali film pt. "W zdrowym ciele - zdrowy duch!". Zobaczcie sami!
Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć, na których uczniowie z klasy IIa przedstawiają swoje sposoby na zdrowe i długie życie :-)
12
Uwaga uczniowie !
14.06.2020Od jutra rusza nabór do szkół ponadpodstawowych.
W poniedziałek, 15 czerwca rozpocznie się rekrutacja do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2020/2021. Pierwszy etap polegał będzie na logowaniu do wybranych szkół.
Przeczytaj uważnie poniższe wskazówki i przemyśl swoje wybory tak, aby zwiększyć szanse na uzyskanie miejsca w wymarzonej szkole ponadpodstawowej. W trakcie rekrutacji możesz wybrać trzy szkoły ponadpodstawowe, ale w obrębie tych trzech szkół - dowolną liczbę klas.
Krok po kroku:
- udaj się na stronę https://ponadpodstawowe-plock.nabory.pl/,
- zapoznaj się z ofertą szkół ponadpodstawowych oraz ważnymi datami w rekrutacji elektronicznej,
- przeczytaj też najczęściej zadawane pytania i odpowiedzi na nie,
- stwórz podanie ze swoją listą preferencji,
- wypełnij pozostałe pola formularza,
- wydrukuj wypełniony formularz i podpisz własnoręcznie długopisem,
- poproś swoich rodziców (opiekunów) o podpisanie wydrukowanego formularza,
- zanieś formularz do szkoły pierwszego wyboru.
Pamiętaj przy tym o następujących sprawach:
Na pierwszym miejscu wpisz tę szkołę i klasę, w której najbardziej chciałabyś/chciałbyś się uczyć. Przydzielając uczniów do oddziałów system komputerowy uwzględni ich preferencje i liczbę punktów, które zdobędą podczas rekrutacji (za oceny na świadectwie, egzamin ósmoklasisty, dodatkowe osiągnięcia). Każdy z kandydatów zostanie przydzielony tylko do jednego z wybranych przez siebie oddziałów lub jeżeli nie zdobędzie wystarczającej liczby punktów, nie zostanie przyjęty do żadnego.
Jeśli któraś z wybranych przez Ciebie szkół nie znajduje się w ofercie na stronie https://ponadpodstawowe-plock.nabory.pl/ (31 szkół w Płocku), pobierz podanie ze strony wybranej przez Ciebie szkoły.
Rekrutacja prowadzona jest do klas, a nie do szkół. Oznacza to, że tak naprawdę wybierasz konkretną klasę lub klasy w szkole, w której chcesz się uczyć. Spróbujmy to prześledzić na przykładzie. Załóżmy, że w Twojej wymarzonej szkole są cztery klasy: IA, IB, IC i ID. Ty na swoją listę preferencji wpisałaś/wpisałeś tylko IA. W wyniku przydziału okazało się, że zabrakło Ci punktów, aby dostać się do klasy IA. Ponieważ jednak nie wpisałaś/wpisałeś żadnej innej klasy z tej szkoły, system nawet nie będzie próbował przydzielić Cię do klas IB, IC lub ID. Nawet, jeśli starczyłoby Ci punktów, nie dostaniesz się do żadnej z tych klas. Pamiętaj, że jeśli chcesz, możesz na swojej liście preferencji podać nawet wszystkie klasy z wybranej szkoły. Kolejność, w jakiej wpisujesz poszczególne klasy, jest ważna. Najpierw wpisz te klasy, w których chcesz się uczyć najbardziej. System informatyczny będzie najpierw próbował przydzielić Cię do tej klasy, która jest na pierwszym miejscu Twojej listy. Jeśli okaże się, że masz za mało punktów, będzie próbował przydzielić Cię do klasy znajdującej się na drugim miejscu Twojej listy. I tak będzie dalej próbował, aż znajdzie dla Ciebie miejsce w jednej z podanych przez Ciebie klas lub dotrze do końca Twojej listy. Bardzo ważne jest, aby Twoje wybory były odpowiednio uszeregowane. Jeżeli system znajdzie dla Ciebie miejsce w jednej ze wskazanych przez Ciebie klas, wówczas automatycznie umieszcza Twoje nazwisko na liście przyjętych i nie rozpatruje klas wskazanych przez Ciebie na niższych pozycjach.
Podaj jak najdłuższą listę. Wybierając większą liczbę oddziałów we wskazanych przez siebie szkołach, zwiększasz swoje szanse na zdobycie miejsca w jednym z nich. Jeśli wybierzesz bardzo mało różnych klas i zabraknie Ci punktów, nie dostaniesz się nigdzie. Odpowiednio zróżnicuj swoją listę preferencji. Nie należy wybierać wyłącznie oddziałów o bardzo dużej liczbie kandydatów, gdyż można nie dostać się do żadnego z nich. Dlatego radzimy wybrać chociaż jeden oddział mniej popularny.
Pamiętaj, że szkoły niepubliczne są płatne. Jeśli zdecydujesz się na wybór takiej szkoły, sprawdź ile wynosi czesne. Jeśli zamierzasz zdawać do szkoły, która jest poza systemem, nie wpisuj jej na listę preferencji. Musisz się do niej udać osobiście i złożyć tam wszystkie wymagane przez tę szkołę dokumenty. Musisz to zrobić niezależnie od tego, co robisz w elektronicznym systemie rekrutacji.
Pamiętaj!!! Jeśli nie potwierdzisz woli nauki, rezygnujesz z miejsca w szkole.
Jeśli do podania załączasz dodatkowe zaświadczenia np. orzeczenie poradni, zaświadczenie od lekarza o braku przeciwwskazań do wykonywania zawodu (technikum, szkoła branżowa) itp., to musisz tę informację zaznaczyć w odpowiednim miejscu na druku podania.
Pamiętaj! Żeby sprawdzić swoje dane w systemie lub dodać np. wyniki egzaminu, musisz pamiętać swój PESEL I PIN.
Jan Paweł II .Wspomnienia w setną rocznicę urodzin
14.06.2020Z okazji setnej rocznicy urodzin Ojca Świętego Jana Pawła II, Patrona naszej szkoły, uczniowie klas IV-VIII wzięli udział w konkursie „WIERSZ LUB WSPOMNIENIE O JANIE PAWLE II”. Powstały piękne wiersze i wspomnienia, niektóre napisane wspólnie z Rodzicami. Dziękujemy za zaangażowanie, świadczy ono o tym, że Jan Paweł II jest nam ciągle bardzo bliski. Poniżej zamieszczamy powstałe z tej okazji utwory i wspomnienia.
Wspomnienia_Jan_Pawel_II.pdf
My bedroom - prace uczniów klasy II b
12.06.2020Prace uczniów zostały wykonane w ramach projektu z języka angielskiego "My bedroom".
Konkurs "Wiosenny portret z książką"
10.06.2020W maju biblioteka szkolna ogłosiła konkurs na portret z książką. Wszystkie nadesłane prace są przepiękne i ciekawe. Prezentuję je ponizej. Rostrzygnięcie konkursu oraz rozdanie nagród i dyplomów nastąpi w dniu zakończenia roku szkolnego.
Bardzo dziękuję uczniom za udział w konkursie.
Sylwia Witkowska
11
GMINNY KONKURS MATEMATYCZNY 2020
10.06.2020"MYŚLĘ, LICZĘ, TWORZĘ"
Witamy Was na XV Gminnym Konkursie Matematycznym "Myślę, liczę, tworzę".
Macie do pobrania testy jednokrotnego wyboru i kartę odpowiedzi.
Czas trwania konkursu 10:00-11:00.
O godzinie 11:00 wypełniona karta odpowiedzi powinna zostać odesłana na adres:
agnieszka.bebenista@gmail.com w temacie wiadomości wpisując „Gminny Konkurs Matematyczny 2020”.
Powodzenia!!!
GKM_2020_-karta_odpowiedzi_do_wszystkich_klas.docx
I Międzyklasowy Konkurs Literacki rozstrzygnięty!
08.06.2020W dnia 18 maja 2020 r. w naszej szkole został ogłoszony I Międzyklasowy Konkurs Literacki dla klas II i III. Ideą konkursu było m.in. rozwijanie umiejętności literackich, rozwijanie wyobraźni oraz podnoszenie umiejętności ortograficznych uczniów.
Napisanie opowiadania o niezwykłych przygodach sprytnej myszki Jadzi z pewnością było nie lada wyzwaniem dla młodych pisarzy. Po sprawdzeniu prac wyłoniono zwycięzców. Jury w składzie: p. Barbara Gołaszewska,
p. Wioletta Olczak i p. Monika Kasprzyk przyznało następujące miejsca:I miejsce Michał Krystecki - kl. IIb
II miejsce Dawid Mikołajczyk – kl. IIb
III miejsce Natan Śliwiński - kl. IIIbRozdanie nagród i dyplomów nastąpi 26 czerwca 2020 r., w dniu zakończenia roku szkolnego.
Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy za udział, a zwycięzcom gratulujemy !Organizator konkursu:
p. Joanna Ujazda
Gdzie wypełnić wniosek do szkoły średniej?
04.06.2020Stoisz przed wyborem liceum, technikum lub szkoły branżowej? Czeka Cię proces rekrutacyjny i obawiasz się związanych z nim formalności? Sprawdź, jakie zmiany czekają na tegorocznych absolwentów szkoły podstawowej. Poznaj nowe terminy składania wniosków i dowiedz się, jak prawidłowo wypełniać je krok po kroku. Przekonasz się, że rekrutacja do szkół średnich jest naprawdę prosta.
Rekrutacja do szkół średnich – jak składać wnioski?
Aby wziąć udział w procesie rekrutacji do szkoły średniej należy złożyć odpowiedni wniosek. W tym celu już 15 czerwca 2020r. wejdź na stronę https://ponadpodstawowe-plock.nabory.pl/. Samo wypełnienie wniosku jest stosunkowo proste, jednak proces ten może sprawiać problem, jeśli przystępuje się do niego po raz pierwszy. Jeśli wybierasz się do szkoły poza Płockiem lub do takiej, której nie ma w ofercie na stronie https://ponadpodstawowe-plock.nabory.pl/, pobierz podanie ze strony wybranej przez Ciebie szkoły.
Rekrutacja do szkół średnich krok po kroku – co zawiera wniosek?
Zarejestruj się na stronie https://ponadpodstawowe-plock.nabory.pl/, wybierz WYPEŁNIJ NOWY WNIOSEK.
Wniosek rekrutacyjny to zbiór danych osobowych i informacji o kandydacie oraz jego preferencjach edukacyjnych. Na jego podstawie (oraz pozostałych dokumentów wymaganych w procesie rekrutacyjnym) podejmowana jest decyzja o przyjęciu kandydatów do poszczególnych placówek. Wniosek ten składa się z następujących elementów:
- Dane osobowe – w tym miejscu wniosku należy wpisać imię i nazwisko kandydata, a także jego numer PESEL, który jest bezpośrednim identyfikatorem kandydata w procesie rekrutacji do szkół średnich. W tym miejscu należy również podać aktualny numer telefonu, za pomocą którego, w razie konieczności będzie można skontaktować się z kandydatem.
- Dane poprzedniej szkoły – to pole, w którym konieczne jest podanie pełnej nazwy szkoły podstawowej, do której uczęszczał kandydat, a także miejscowość, powiat i województwo, w którym ta szkołą się znajduje.
- Lista preferencji – to jeden z najistotniejszych dla kandydatów elementów rekrutacji do szkół średnich. W tym miejscu należy podać listę preferowanych szkół ponadpodstawowych, w kolejności od najbardziej do najmniej preferowanej, a także poszczególnych klas, do których kandydat ubiega się o przyjęcie. Każdy kandydat może wybrać maksymalnie 3 szkoły, do których chciałby uczęszczać, natomiast w każdej z nich ma do wyboru nieograniczoną ilość klas. Najważniejsza jest natomiast kolejność wpisywania poszczególnych placówek. Szkoła znajdująca się na pierwszym miejscu listy jest szkołą pierwszego wyboru i to właśnie ona jako pierwsza będzie brana pod uwagę podczas procesu rekrutacyjnego.
Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych – składanie wniosku przez internet
Niezmiennie od wielu lat rekrutacja do szkół ponadpodstawowych w Polsce odbywa się metodą tradycyjną lub elektroniczną. Preferowana jest natomiast metoda elektroniczna. Wypełnianie wniosku w internecie jest nie tylko wygodniejsze, ale także pozwala na szybkie skorygowanie ewentualnych błędów – na przykład literówek. W momencie, w którym kandydat zdecyduje o ostatecznej wersji wniosku, powinien ją także wydrukować, aby mógł go dostarczyć do nowej szkoły w odpowiednim terminie.
Aby wypełnić wniosek metodą elektroniczną należy wejść na stronę rekrutacyjną, a następnie przy pomocy informatora elektronicznego wypełnić listę preferencji kandydata oraz pozostałe pola formularza. Koniecznym krokiem jest poproszenie rodziców (lub opiekunów prawnych) kandydata o podpisanie wniosku w wyznaczonym do tego miejscu. Wypełniony wniosek należy wydrukować i dostarczyć do placówki pierwszego wyboru. Po zarejestrowaniu kandydata w internecie, system rekrutacji do szkół ponadpodstawowych wygeneruje spersonalizowane hasło dostępu do stworzonego profilu. Otrzymane hasło należy zachować w celu sprawdzenia wyników rekrutacji.
Informacja dla uczniów klasy VIII
04.06.2020Rekrutacja na rok szkolny 2020/21, do klas I szkół ponadpodstawowych
w Płocku, będzie wspierana przez system elektroniczny i rozpocznie się15 czerwca 2020 r. o godz. 8.00
Kandydaci - uczniowie klas VIII szkół podstawowych - będą posługiwać się indywidualnymi kontami naborowymi.
Od godz. 8:00 15 czerwca 2020 r., niezależnie od szkoły podstawowej do której uczęszczają, samodzielnie rejestrują się przez wybór opcji "Wypełnij nowy wniosek". Na podstawie numeru PESEL i wpisanego na pierwszej stronie formularza hasła, system automatycznie założy konto kandydata. Numer PESEL i utworzone hasło posłużą do logowania.
W związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID—19, mając na uwadze bezpieczeństwo zarówno rodziców, jak i pracowników szkół, wypełnione, wydrukowane i podpisane wnioski zalecamy wszystkim przesyłać do szkoły tzw. pierwszego wyboru:
- pocztą elektroniczną jako skan /zdjęcie na skrzynkę e-mail szkoły lub
- faksem.
Zgodnie z terminami ustalonymi przez Ministra Edukacji Narodowej, w Płocku - rekrutacja do szkół ponadpodstawowych dla młodzieży – techników, liceów ogólnokształcących oraz branżowych szkół I stopnia - przebiegać będzie wg. następującego harmonogramu:
1. Rejestracja kandydatów w elektronicznym systemie rekrutacyjnymod godz. 08:00 15 czerwca 2020 r. – do godz. 15:00 10 lipca 2020 r.
2. Wybieranie preferencji i składanie wniosków w szkołach pierwszego wyboru przez kandydatówod godz. 08:00 15 czerwca 2020 r. – do godz. 15:00 10 lipca 2020 r.
2.1 Wyjątek stanowią oddziały: dwujęzyczny / międzynarodowy oraz sportowe / szkoły mistrzostwa sportowego, do których kandydaci składają wnioski wyłącznie w terminieod godz. 08:00 15 czerwca 2020 r. - do godz. 15.00 22 czerwca 2020 r.
Dla kandydatów do ww. oddziałów:
2.1a Przystąpienie do prób sprawności fizycznej dla kandydatów do oddziałów sportowych lub oddziałów szkoły mistrzostwa sportowego
23 czerwca 2020 r. – 7 lipca 2020 r., szczegółowe informacje w ofertach szkół
2.1b Przystąpienie do sprawdzianu kompetencji językowych dla kandydatów do oddziałów dwujęzycznych i międzynarodowych z językiem angielskim jako drugim językiem nauczania23 czerwca 2020 r. – 7 lipca 2020 r. , szczegółowe informacje w ofertach szkół
Warunkiem ubiegania się o przyjęcie do oddziałów dwujęzycznych /międzynarodowych, sportowych/ szkoły mistrzostwa sportowego jest zdanie sprawdzianu kompetencji językowych lub zaliczenie prób sprawności fizycznej.
Zgodnie z obowiązującymi ograniczeniami i wymaganiami sanitarno – higienicznymi szkoły muszą odpowiednio przygotować się do przeprowadzenia koniecznych sprawdzianów. W związku z powyższym, Kandydatów do tych oddziałów (niezależnie od miejsca oddziału na liście preferencji kandydata) prosimy o wcześniejszy kontakt ze szkołą, w celu zgłoszenia planowanego udziału w sprawdzianie.
3. Pobieranie, ze szkół prowadzących kształcenie w danym zawodzie, skierowań na wymagane badania lekarskie, w przypadku wyboru przez kandydata technikum lub branżowej szkoły I stopnia
15 czerwca 2020 r. - 14 sierpnia 2020 r.
4. Uzupełnienia wniosku o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej – dostarczanie przez kandydata do szkoły pierwszego wyboru kopii dokumentów poświadczonej za zgodność z oryginałem:
świadectwa ukończenia szkoły podstawowej - 26 czerwca 2020 r. – 10 lipca 2020 r. do godz. 15:00
zaświadczenia o wynikach egzaminu ósmoklasisty - 31 lipca 2020 r. - 4 sierpnia 2020 r. do godz. 15:00
5. Wprowadzanie do systemu - przez kandydatów - danych o osiągnięciach
(oceny, wyniki egzaminów, inne sukcesy)od godz. 10:00 26 czerwca 2020 r. – do godz. 15:00 4 sierpnia 2020 r.
6. Ewentualna zmiana preferencji kandydatówod godz. 15:00 31 lipca 2020 r. – do godz. 15:00 4 sierpnia 2020 r.
7. Ogłoszenie przez szkoły list zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych do przyjęcia12 sierpnia 2020 r. godz. 14:00
8. Składanie przez kandydatów, w szkołach do których zostali zakwalifikowani, oryginałów dokumentów (także zaświadczeń lekarskich o braku przeciwwskazań zdrowotnych do podjęcia praktycznej nauki zawodu)od godz. 8:00 13 sierpnia 2020 r.– do godz. 15:00 18 sierpnia 2020 r.
9. Ogłoszenie przez szkoły list przyjętych i nieprzyjętych19 sierpnia 2020 r. godz. 14:00
Święty Jan Paweł II w naszych sercach.
01.06.2020
Dzień Dziecka
01.06.2020Żyj tak, aby każdy kolejny dzień
był niesamowity i wyjątkowy.
Wypełniaj każdą chwilę tak,
aby potem wspominać ja z radością.
Czerp energię ze słońca,
kapiącego deszczu i uśmiechu innych.
Szukaj w sobie siły,
entuzjazmu i namiętności.
Żyj najpiękniej jak umiesz...Z okazji Dnia Dziecka pragniemy złożyć wam kochane dzieci najserdeczniejsze życzenia, uśmiechu, radości, spełnienia najskrytszych marzeń i osiągnięcie zamierzonych celów.
Życzą:
Magdalena Durmaj i Ewa Makowska
1 czerwca dzień radosny kwitną kwiatki, słońce świeci...
01.06.2020Z okazji Dnia Dziecka Teatrzyk Dziecięcy "Stokrotka" życzy Wszystkim swoim kolegom i koleżankom samych radosnych dni, spełnienia najskrytszych marzeń i dużo uśmiechu każdego dnia :-) Z tej okazji uczniowie z klasy IIa zapraszają na teatrzyk ekologiczny. Wystąpili w nim: Antoni Czarnecki, Antoni Ambroziak, Aleksandra Czubak, Lena Felczak, Lena Kalińska, Natalia Jakubowska, Wiktoria Kraska, Ewa Łątka, Karol Olczak
i Florentyna Rybarczyk. Zapraszamy i życzymy miłego oglądania:-)
LAURKI NA DZIEŃ MAMY - PRACE PLASTYCZNE DZIECI Z KLASY 0A
25.05.2020Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii LAURKI NA DZIEŃ MAMY - PRACE PLASTYCZNE DZIECI Z KLASY 0A.
9,,Mama to miękkie ręce.
Mama to melodyjny głos, to chuchanie na uderzone miejsce.
Mama to samo dobro i sama przyjemność.
Coś, co dobrze jest mieć w każdej chwili życia koło siebie, gdzieś na horyzoncie".
Melchior Wańkowicz - ,,Ziele na kraterze"
W hołdzie swoim najukochańszym mamom dzieci z klasy 0a własnoręcznie przygotowały laurki od serduszka.
NAUCZANIE ZDALNE KLASA 0A - WIOSENNE PRACE PLASTYCZNE I NIE TYLKO - CZĘŚĆ 2
25.05.2020Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii NAUCZANIE ZDALNE KLASA 0A - WIOSENNE PRACE PLASTYCZNE I NIE TYLKO - CZĘŚĆ 2.
16Kolejna porcja zdjęć, na których możemy podziwiać różnorodne aktywności i kreatywność dzieci z klasy 0a.
Kalendarz
brak danych